Niezależnie od ilości zajęć w karnecie, karnet ma ważność 30 dni od daty zakupu. Płatność możliwa jest gotówką lub przelewem. Szczegółowe informacje dotyczące karnetów i płatności znajdują się w regulaminie zajęć (w zakładce grafik i cennik).
Kurs wstępny jogi trwa 2 miesiące i obejmuje 16 zajęć, gdzie krok po kroku poznajemy podstawowe asany. Jest to systematyczny sposób nauki dla osób, które nie miały styczności z jogą i chcą przyswoić solidną bazę do uczestniczenia w otwartych grupach. Zajęcia są intensywne, ale nie forsowne, jest w nich również element zabawy. To też dobra opcja dla tych osób, które próbowały ćwiczyć z youtubem ale potem zarzuciły, albo i nie, ale wiadomo - youtube nie daje zwrotki czy robimy coś z sensem, czy nie, gdzie ma być ta ręka, a co się dzieje z nogą... znacie to? :)
Grupa początkująca to propozycją dla osób, które chcą mieć większą swobodę jeśli chodzi o częstotliwość uczestnictwa, lub które nie mogą przewidzieć swojego wolnego czasu w perspektywie dwóch miesięcy.
To zajęcia zarówno dla zupełnie początkujących jak i dla osób, które miały już do czynienia z jogą. Również uczymy się podstaw, a progres zależny jest od dynamiki i możliwości grupy. Lekcje trwają 75 min., jednak nie są prowadzone trybem kursowym, za to w każdym tygodniu miesiąca skupiamy się na innej grupie asan:
1 tydzień - pozycje stojące
2 tydzień - siady, skłony, balanse
3 tydzień - skręty i wygięcia w tył (z czasem)
4 tydzień - pozycje regeneracyjne, w tym sekwencje na czas menstruacji i nauka pozycji odwróconych (z czasem)
5 tydzień, jeśli występuje - niespodzianka :)
Zajęcia online odbywają się przez google meet i nie wymagają instalacji żadnego programu - link do spotkania działa w przeglądarce (najlepiej w Chrome). Potrzebujesz jedynie dostęp do przyzwoitego łącza internetowego, kamerkę i mikrofon - wystarczy wbudowany w laptopie. Oczywiście należy wygospodarować zaciszną przestrzeń na matę, idealnie, gdy będziesz mieć dostęp do kawałka wolnej ściany (50 cm szerokości wystarczy), ale zdarza nam się korzystać zamiast tego z biurek, parapetów czy blatów w kuchni.
Zalecam włączyć kamerkę - mogę wtedy dawać Wam korektę.
Lekcje online są dobrym rozwiązaniem dla osób, które nie mogą uczestniczyć w stacjonarnych zajęciach, lub chcą rozwijać praktykę domową, ale brakuje jeszcze im systematyczności lub potrzebują pomocy. Podczas zajęć online czasami wykorzystujemy domowe sprzęty (nie każdy posiada zestaw profesjonalnych sprzętów do jogi), co sprawia, że praktyka jest również twórcza i niekiedy zabawna. Z mojej strony z góry przepraszam za biegające koty.
Zapisać się można przez maila purnam.joga@gmail.com z informacją w jakich zajęciach chcesz wziąć udział (dzień i godzina). Płatności dokonujemy przelewem przed zajęciami.
To zależy od rodzaju i powagi problemu / kontuzji. Przede wszystkim skonsultuj się z lekarzem lub swoim fizjoterapeutą. Warunki uczestnictwa w zajęciach zostały szczegółowo opisane w regulaminie zajęć (w zakładce grafik i cennik). Grupa początkująca czy kurs wstępny mają charakter ogólny i nie są zajęciami terapeutycznymi, choć pojawiają się elementy, które można stosować w autoterapii częstych przypadłości czy bólu. Zawsze zgłaszaj gdy pojawi się niepokojący objaw w trakcie zajęć, lub gdy doznasz kontuzji poza zajęciami. Mogę wtedy stosownie zareagować i zmodyfikować sposób pracy w asanie lub zaproponować alternatywę. W razie wątpliwości, zadzwoń lub napisz do mnie.
W wygodny, niekrępujący ruchów strój, w którym komfortowo staniesz w dużym rozkroku i wykonasz skłon. Idealnie gdy Twoje kolana są odsłonięte (krótkie spodenki), lub widoczne (legginsy). Jasne i kolorowe ubranie będzie lepsze od czarnego, ponieważ ułatwia nauczycielowi obserwację Twojej postawy z odległości i korektę. Ale jeśli masz w szafie jedynie czarne legginsy, wrzuć je do torby i przyjdź na zajęcia!
Nie, na zajęciach stacjonarnych możesz skorzystać z maty szkolnej, jednak zgłoś to mailowo lub telefonicznie przed przyjściem na zajęcia. Z czasem zalecane jest posiadanie swojej maty, zarówno ze względów higienicznych jak i indywidualnych potrzeb. Niektóre osoby preferują maty z PCV (niedrogie i dobre na początek), inne z kauczuku, jeszcze inne z korka czy pokryte mikrofibrą. Mata ma dać Ci przede wszystkim dobrą przyczepność i komfort ćwiczeń.
Oczywiście! Jednak należy zgłosić to prowadzącej, czyli mi :) Praktyka asan w trakcie menstruacji jest prawdziwym dobrodziejstwem dla organizmu kobiety, jednak trzeba znać pewne zasady i umieć modyfikować niektóre pozycje by wsparły ten proces i/lub pomogły w menstruacyjnych dolegliwościach. Pewnej grupy asan w ogóle unika się w trakcie menstruacji, stąd koniecznie zgłoś przez zajęciami swój stan.
Nie. Wbrew pozorom joga ma niewiele wspólnego z rozciąganiem. Pozycji jogi uczymy się w zakresie swoich możliwości, z poszanowaniem ograniczeń swojego ciała. Używamy pomocy jeśli trzeba. Joga jest formą ruchu dla każdego. Zwiększanie zakresu naszych ruchów odbywa się stopniowo, nie robimy nic na siłę. Najważniejsze to spróbować i nie porównywać się z innymi osobami na sali.
Ze względu na bezpieczeństwo i ogromne zmiany zachodzące w ciele kobiety, praktyka w czasie ciąży wymaga modyfikacji sposobu wykonywania asan i rezygnacji z niektórych pozycji. W grupach początkujących niestety nie ma warunków, by zapewnić Pani w ciąży taką ilość uwagi, by praktyka była dla niej maksymalnie korzystna. Praktykę dla Pań w ciąży prowadzę w ramach zajęć indywidualnych lub dedykowanych temu małych grupach.
Obecnie prowadzę tylko grupy dla osób dorosłych i starszej młodzieży (od 16 l.). Program zajęć i sposób uczenia nie jest przystosowany do potrzeb dzieci.
Nie. Chociaż są to tradycyjne i ważne praktyki jogiczne, na moich zajęciach się tym nie zajmujemy. Osobom chcącym pogłębić wiedzę z zakresu tradycji i filozofii jogi udzielam odpowiedzi indywidualnie i na wyraźną prośbę. Na zajęciach grupowych skupiamy się na pracy z ciałem. Wierzcie mi, nie chcecie słyszeć, jak śpiewam.